TOTAL Česká republika
underpage-img.jpg

Tým Peugeot Total dokončil poslední přípravný test, „Dream team“ je připraven na Dakar 2018

dak.jpg

Team Peugeot Total, který v lednu získal tři první místa v Dakaru 2017, dokončil sedmé a závěrečné testy v Maroku a je připraven na příští ročník této nejnáročnější vytrvalostní rallye na světě. Rallye Dakar 2018 se pojede od 6. do 20. ledna 2018 v Jižní Americe. Na její start se v novém závodním voze Peugeot 3008DKR Maxi, postaví posádky ve složení Stéphane Peterhansel / Jean Paul Cottret, Sébastien Loeb / Daniel Elena, Carlos Sainz / Lucas Cruz a Cyril Despres / David Castera.

Na čtyři posádky „Dream Teamu“ značky Peugeot v lednu čeká 10 000 kilometrů na velmi obtížné trati vedoucí přes Peru, Bolívii a Argentinu. Na programu je 15 etap a nejrůznější terén zahrnující písečné duny, horské andské průsmyky i pouště, k tomu se připojí i nástrahy extrémního počasí. Oficiální trať rallye Dakar 2018 organizátoři (A.S.O.) odhalí 22. listopadu.

Zatímco složení týmu Peugeot Total zůstává pro Dakar 2018 nezměněno, závodní vozy prošly velkými změnami, jejichž cílem bylo optimalizovat výkonnost. Technický tým divize Peugeot Sport zapracoval na tom, aby byl Peugeot 3008DKR Maxi s ohledem na výzvu, která před ním stojí, co nejspolehlivější. Architektura vozu byla převzata od sériového SUV Peugeot 3008, který byl zvolen „Autem roku 2017“: třílitrový motor se dvěma turbodmychadly a pohon 2 kol. Nejviditelnější změna se týká rozchodu, který byl pro větší stabilitu rozšířen o 20 cm. Došlo ke zlepšení odpružení, aby se vůz snadněji řídil.

Všichni jezdci i spolujezdci se aktivně podíleli na testovacím programu, díky němuž najel vůz Peugeot 3008DKR Maxi v letošním roce v Maroku, Portugalsku a ve Francii více než 18 000 kilometrů. Jsou si nicméně vědomi, že nejnovější předpisy nehrají v jejich prospěch. Minimální hmotnost, kterou musí vozy Peugeot splňovat, se zvýšila, zatímco vozy konkurentů byly odlehčeny, a i v jiných oblastech mají větší volnost. Na Dakaru ale vždy platí, že největší výzvou je povaha samotného závodu.

Členové čtyř posádek „Dream Teamu“ Peugeot získali, ať už v automobilech, nebo na motorkách, celkem 19 celkových a 148 etapových vítězství, takže jde o nejúspěšnější tým v historii Dakaru. I přes tyto výsledky si Peugeot před 40. ročníkem tohoto legendárního závodu – a 10. v Jižní Americe – zachovává velkou pokoru. Peugeot v něm zvítězil celkem šestkrát: první úspěch je z roku 1987 ve voze Peugeot 205T16 Grand Raid.

Registrace k odběru novinek

Podmínky ochrany osobních údajů
Uděluji tímto v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů v platném znění (dále jen „ZOOU“) společnosti TOTAL Česká republika, s.r.o., IČO: 411 89 671, se sídlem Praha 8, Pobřežní 620/3, PSČ 18600, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 3582 (dále jen „Správce“) souhlas se zpracováním mnou poskytnutých osobních údajů v tomto formuláři, a to za účelem nabízení výrobků a služeb a zasílání obchodních sdělení.  Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji správci na dobu neurčitou. Poskytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů je dobrovolné. Správce poskytnuté osobní údaje zpracovává manuálně i automaticky, v rozsahu poskytnutých osobních údajů, přičemž je oprávněn provádět zpracování osobních údajů prostřednictvím pověřených zpracovatelů, a to na základě smluv uzavřených podle ust. § 6 ZOOU. Správce tímto informuje subjekt údajů a poskytuje mu výslovné poučení o právech vyplývajících pro něj ze ZOOU, tj. zejména o tom, že subjekt údajů má právo přístupu k poskytnutým osobním údajům, právo na opravu poskytnutých osobních údajů a dále má subjekt údajů v souladu s ust. § 21 ZOOU právo podat žádost o vysvětlení a žádat odstranění nežádoucího stavu, a to zejména blokováním, provedením opravy, doplněním nebo likvidací poskytnutých osobních údajů. Správce je oprávněn osobní údaje subjektu údajů získané za účelem nabízení obchodu nebo služeb předat jinému správci, nevysloví-li s tímto postupem subjekt údajů nesouhlas.  Pokud si Kupující přeje opravit osobní údaje, které Poskytovatel zpracovává, může o tuto skutečnost prodávajícího požádat na následující e-mailové adrese: [javascript protected email] nebo na výše uvedené adrese sídla Správce. Subjekt údajů je oprávněn souhlas kdykoliv odvolat, např. odvoláním souhlasu zaslaného na e-mailovou adresu: [javascript protected email] nebo na adresu sídla správce.

Zároveň tímto uděluji souhlas se zasíláním obchodních sdělení Správce či obchodních partnerů Správce ve smyslu ust. § 7 zák. č. 484/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, a to až do doby odvolání tohoto souhlasu. Souhlas dle předchozí věty lze kdykoliv odvolat, a to na následující e-mailové adrese: [javascript protected email]

resizer-video.png